Strona główna

Zespół Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie

2011/2012

3 grudnia 2011 - IV Ogólnopolskie Międzyszkolne Mistrzostwa Sztafet w wioślarstwie halowym

Organizatorem Ogólnopolskich Międzyszkolnych Mistrzostw Sztafet na ergometrze wioślarskim jest nasz Ośrodek we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Salwator „NPS”. W tegorocznych mistrzostwach startowało 84 uczniów z Bydgoszczy, Krakowa i Poskwitowa, którzy rywalizowali w 4-osobowych sztafetach w kategoriach dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Mimo iż nasza sztafeta wydawała się nieco osłabiona bez Józefa Ignaciaka i Roberta Niesyczyńskiego, którzy w tym czasie przebywali na konsultacjach do kadry w Wałczu, to jednak obecny skład również okazał się zwycięski – Marcin Giemza, Michał Kotra, Tomasz Morawa i Jakub Szust stoczyli zacięty bój ze sztafetą z Bydgoszczy i wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Było to naprawdę trudne zadanie, gdyż ambitni rywale rozgrywali rewanż za zeszły rok. Nasi uczniowie wygrali o jedną sekundę i dzięki temu powtórzyli sukces sztafety Ośrodka z lat ubiegłych.

Marcin Giemza zdobył także złoty medal w klasyfikacji indywidualnej osiągając wynik 500 metrów w czasie 1.32,0; srebrny medal otrzymał Łukasz Filipski z SOSW Nr 1 w Bydgoszczy – 1.33,3, a brązowy Michał Kotra – 1.36,2.

W kategorii gimnazjalistów, wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie, a ich szkolnych kolegów pokonała mieszana sztafeta uczniów reprezentujących AZS AWF Kraków.

Sztafety szkół podstawowych wygrały dziewczęta z Poskwitowa, osiągając także najlepsze czasy indywidualne.

Zwycięskie sztafety poszczególnych kategorii otrzymały puchary, najlepsi zawodnicy indywidualnie za pierwsze trzy miejsca medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy z zaznaczonym czasem, jaki uzyskali. Dodatkową, pyszną osłodą Mistrzostw były słodycze podarowane przez ZPC Wawel, za które bardzo dziękujemy.

Fotografia: (od prawej) Zwycięzcy - Michał Kotra, Jakub Szust, Marcin Giemza i Tomasz Morawa obok rywali z Bydgoszczy