Strona główna

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

Aktualności

Koszykarz-plecionkarz - nowy kierunek w Zasadniczej Szkole Zawodowej

 

Fotografia: Kosze własnego wyrobuW ostatnim czasie wyroby wikliniarskie zaczynają znów zyskiwać na znaczeniu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ różnorodność form i zastosowań przedmiotów wykonanych z wikliny jest ponadczasowa. Od kilkudziesięciu lat do ogromnej liczby przedmiotów użytkowych, dołączają elementy typowo dekoracyjne, które potrafią zmienić charakter niejednego wnętrza, również ogrodowego.

 

Serdecznie zapraszamy do zetknięcia się z tą niepowtarzalną sztuką, która wymaga pracowitych rąk, determinacji i cierpliwości ale odwdzięcza się w sposób niezwykły, kształtując siłę charakteru i dając ogrom satysfakcji z wykonanej pracy. Jej owocem może być niemalże wszystko – od prostego kosza, poprzez parawany, ogrodzenia aż do foteli, krzeseł, szałasów czy labiryntów. Niektórzy twierdzą, że nie ma takiej rzeczy której nie dałoby się wykonać z wikliny... Aby się przekonać, czy tak jest, warto spróbować własnych sił w tym zawodzie. A jest to jedno z najstarszych rzemiosł świata!

 

Podstawowe informacje dotyczące zawodu

 

powrót »
Czcionka standardowa Czcionka duża Czcionka bardzo duża biały tekst, czarne tło czarny tekst, żółte tło kolorystyka standardowa